Mým oborem,
koníčkem i vášní
je rehabilitace.

Inspiruji a zvu druhé na cestu k rytmu, rovnováze a radosti.


Proč jsem tady?

Co tu dělám?

2n

 návrat k
"GALÉNÉ TÉS PSYCHÉS"
 tišině duše
 
Když zpomalíš, tak začneš cítit. Pokud to ucítíš, tak se začneš uzdravovat. A když se uzdravuješ, tak rosteš a kveteš. Někdy je zpomalení tím nejproduktivnějším, co můžeš udělat.
 
Kvalitní péče o sebe, nikoli sebestřednost, která by negativně ovlivňovala okolí. Stejně tak nenásilné vnímání sebe uvitř sebe s jemným rozhodnutím, co s tím pak udělám, jestli tomu ději dám či nedám pozornost. Co vyberu oběť nebo tvůrce. To vše mi umožňuje, že se mohu cítit dobře, že mám dobrý pocit a že se o něj mohu dělit dál nikoli z nedostatku, ale z přebytku.
A pak je radost dělat radost.
 
 
TICHO   DECH   DOTEK   VDĚČNOST
panečku, to je čtyřlístek veskrze královský
a z toho
                                                                                             UVOLNĚNÍ   HOJENÍ   ZVĚDOMĚNÍ   PŘIROZENOST
 
 
 

Všechno to jsou energie. Frekvence.

I emoce a pocity jsou energie. Myšlenky i slova. Někdy to přesně víte, že vás zasáhla nějaká situace. Někdy nemáte ponětí, že se do vás zapsala a usadila i na dlouhé roky. Ono nejde o situaci jako takovou, ale o vlastní reakci, co člověk cítí, o svůj nervový systém jak zareagoval a co si z toho odnesl a na jak dlouho. A jak ovlnil další tělesné i psychické procesy.

Představte si, že máte v sobě deset bubeníků, každý z nich bubnuje jiným rytmem a pak se všichni vyladí do jednoho rytmu, tomu se říká koherence.. Jsou to zázraky. Jsou, ale nejsou to kouzla. Je to zákonité.

Otevře se paměť těla a začnou se vybavovat zasuté, zapomenuté, zamrzlé vzpomínky jako fragmenty mozaiky. Člověk rozmrzá a začne se mu rozšiřovat pole možností jako řeka, která nabíra na síle a neomezenosti. Postupně se přestane limitovat. Zmírní nebo skončí omezení.

Já jsem vždycky chtěla ke zvířatům. Prostě studovat něco kolem zvířat. Ale hned někde na začátku po gymnáziu jsem byla odkloněná. Jako kdyby mi tím bylo řečeno: „Hele se zvířaty nemusíš nic. Se zvířaty jsi kámoš a oni s tebou taky. Tam je čisto, jasno. Pěkně k lidem, děvče.“

Tak jsem vystudovala rehabilitaci. Ale nebylo to jen tak. Asi mě dlouho držela a nechtěla pustit ta láska ke zvířatům. Mimochodem, do dneška mě neopustila. Nejdřív jsem vystudovala dvouletou rehabilitační nástavbu, pak pět let práce ve fakultní nemocnici. A až pak, ve svých dvaceti šesti, jsem šla studovat rehabilitaci na vysokou školu. Denní studium, protože jiné nebylo. Byl socializmus a já exot. Těch pět let praxe byl úžasný poklad. V oboru mám nejvyšší vzdělání, mám dva doktoráty a pravda je, že jsem záhy zjistila, že se někteří lidé opakovaně vraceli stále s tou samou potíží, se kterou přišli poprvé.

Proto jsem postupně k fyzioterapii, kterou miluju, nabalovala psychosomatiku, etikoterapii, kraniosakrální terapii a somatic experiencing http://ase-cr.cz/. Zajímá mě regenerace a homeostáza tj. schopnost udržovat stabilní vnitřní prostředí, které je nezbytnou podmínkou fungování a existence živých organizmů. Pracuji s tkáňovými (Schusslerovymi buněčnými) solemi. Jsou to základní minerální živiny, které se nacházejí v lidském organizmu. Jejich rovnováha a správný pohyb ve tkáních a buňkách jsou nevyhnutelné pro udržení zdraví.

Všechno se to zjemňovalo a zjemňovalo. A taky propojovalo a nejde to od sebe oddělit. A já jsem věděla, že je tady síla vědomí. Zdroj, z kterého jsme utvářeni a že je to tak přirozené, jasné a zřetelné, že už není co dál řešit. A tak to neřeším. Jsem ve spojení.

Cítím, vnímám, myslím. Je to tak přirozené, udžovat dobrý pocit v sobě a být ve spojení. Tahle frekvence se šíří do prostoru. Zevně to vypadá, že život lehce plyne sám od sebe.

 

 

 

Závěr je začátek…

Cením si vás, a proto vám předkládám jak online, tak i osobně ve své praxi něco, co není rychlokvaška nebo obecné rady, ale koncepty, které jsou výsledkem mé dlouhodobé práce, za kterou je skryto mnoho energie. A za to si cením pro změnu sebe. To má smysl a přináší mi to radost.

 

1n

Inspiruji a zvu druhé na cestu k rytmu, rovnováze a radosti.

Je to cesta, která mi pomohla, a já na ni zvu i vás. Pokud máte zájem o individuální návštěvu, můžete se objednat